ترموبیم®

ترموبیم، واحد مدلسازی BIM ترمودان

ترموبیم بخش طراحی و عملیاتی مدلسازی سه بعدی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ترمودان می باشد. در این واحد کلیه تاسیسات پروژه های اجرایی ترمودان بصورت سه بعدی مدل شده و با رفع تداخلات اجرایی تاسیسات برقی و مکانیکی با سازه و معماری، لیست دقیق مصالح مورد نیاز اجرا (MTO) را تهیه و جهت خرید به کارفرما ارائه می دهد. این مدل سازی شامل کلیه دیسیپلین های سازه، معماری، مکانیک و برق بوده و بهترین روش برای تشریح دیتیل اجرایی مد نظر طراح به واحد اجرا می باشد.  

ببیم (BIM ) مخفف  Building Information Modelingمی باشد که به مفهوم مدل سازی و تهیه اسناد ساختمانی به صورت یکپارچه و با استفاده از یک سیستم واحد می باشد . بیم یک انقلاب بزرگ در طراحی ، ترسیم و مدل سازی و اجرای پروژه های ساختمانی ایجاد کرده و نتایج بسیار سودمندی را به همراه داشته است. تفکر بیم BIM قریب به ۱۰۰ سال در کشورهای توسعه یافته به عنوان قابل اطمینان ترین شیوه برنامه ریزی پروژه های ساخت و ساز محسوب شده و طبق آمار اعلام شده بین ۱۰ تا ۱۸ درصد در هزینه پروژه های ساختمانی صرفه جویی کرده است. در مدلسازی به شیوه بیم BIM به جای استفاده از شیوه های ترسیمی CAD که مبتنی بر ترسیم نقشه های اجرایی پروژه به صورت مجزا بوده ، از یک نقشه واحد برای مدل سازی و تولید اسناد پروژه های ساختمانی استفاده می شود.  دلایل استفاده از سیستم BIM در پروژه های ساختمانی  می توان  به موارد زیر اشاره کرد:

امکان اجرا ساختمان بصورت پیش ساخته(Precast)

کاهش خطاهای ناخواسته اجرایی(Clash Detecting)

افزایش کیفیت ساخت ساختمان(Construction Quality)

کاهش هزینه های ساخت و ساز(Construction Cost)

کاهش زمان طراحی و اجرا ساختمان(Decrease Time)

————————————————————————————————————————————————————————————————-

Modeling Structural : مدلسازی سازه

مدلسازی سازه تمام عناصر افقی و عمودی که در کنار یکدیگر اسکلت ساختمان را تشکیل می دهند در بر

میگیرد. در تیم ما متخصصانی با پیش زمینه طراحی سازه ای حضور دارند که به شما در طراحی سیستم سازه

ای برای هر نوع پروژه ساختمانی کمک خواهند کرد

Modeling Architectural : مدل سازی معماری

متخصصان ما با پیش زمینه معماری آماده ارائه هرگونه مدل سازی برای پروژه های معماری شما می باشد. میزان جزئیات و هم چنین نوع اجزایی که مایل به گنجاندن آن در پروژه هستید در مدل سازی سه بعدی مدل سازی خارجی و پوشش ساختمان (تیغه و نما و …) داخلی (دیوار خشک، درها، پنجره ها، سقف و کف) و فضاسازی ها با نظر شما در پروژه گنجانده می شوند. در مدل سطوح متعددی جهت اضافه کردن جزئیات مورد نظر شما استفاده می شود که تعداد این سطوح به میزان جزئیات درخواستی شما و همچنین کارآیی مورد نظر شما از طرح نهایی بستگی دارد.

Modeling MEP  :مدلسازی تاسیسات 

مدل سازی MEP شامل لوله کشی ساختمان ، سیستم های اطفای حریق ، تجهیزات مکانیکی و سازه های الکتریکی می باشد. در سطوح اولیه کار مدل سازی دو بعدی و سه بعدی به صورت همزمان صورت می گیرد و نقشه های فاز ۲ از ابتدای پروژه ترسیم شده اند تا کار در مسیر درست انجام شوددر تیم ما متخصصانی با پیش زمینه مدلسازی MEP حضور دارند که به شما در طراحی هرگونه جزئیات برای سیستم MEP ساختمان مشاوره می دهند


خدمات قابل ارائه به کمک بیم به شرح زیر می باشد :

پیاده سازی بیم در دفاتر طراحی و دفاتر فنی ساخت و اجرای پروژه

آموزش عمومی به تیم های طراحی و اجرای پروژه

پیاده سازی سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز بیم مانند …Navisworks Revit,

پشتیبانی روزانه پروژه های ساختمانی

پیاده سازی سیستم یکپارچه دفتر فنی و کارگاه ساخت

تهیه و تبیین استراتژی مدلسازی پروژه با رویکرد بیم

تهیه آرشیو اسناد ، مدارک ، آبجکت و فمیلی های مورد نیاز مدل سازی پروژه

به روز رسانی و آپدیت سیستم های پیاده سازی شده قدیمی بیم

ارائه لیست تجهیزات، اتصالات و مواد مصرفی

تهیه برنامه زمان بندی پروژه

ارائه طرح های گرافیکی از پروژه